0 532 450 7514
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

REDAKSİYON/FORMAT/İNTİHAL DÜŞÜRME

09 Eylül 2019
129 kez görüntülendi
REDAKSİYON/FORMAT/İNTİHAL DÜŞÜRME

Redaksiyon

Her yayın gibi bilimsel yayınlar da kullanıldığı dilin gramer yapısına uygun yazılmalıdır. İntihal düşürme adına anlamsız cümleleri yan yana dizmek bir akademik metnin kalitesini oldukça düşüren bir durumdur. Uzman bir göz ile metinlerinizin değerlendirilmesi için talep formunu doldurabilirsiniz.

Format Düzenleme

Akademik metinler belirli bir format güzergahında kurgulanırlar. Bu format metnin hazırlandığı kurumlarca belirlenir. Sayfa kenarları düzeni, referans verme sistemi, indekslerin kurulması gibi teknik detayların bütününe format denilir.

Format desteği almak için moderatörümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

İntihal Düşürme

Türkçe de ‘aşırma’ anlamına gelen intihal, başka bir çalışmanın bir kısmının ya da tamamının kendinize aitmiş gibi kopyalanarak kullanılmasına denilir. Bu nedenle elde edilen literatür, alınan notlar yorumlanarak kendi cümlelerinizle yazılmalıdır. Her akademik metinden en önce beklenen ‘’özgün’’ olmasıdır.

İntihal oranı belirli programlarla ölçülebilmektedir. Özellikle turnitin programı bu konuda oldukça popülerdir. Kabul edilebilir intihal sınırı ise master düzeylerinde %20 ve bazı kurumlarca %25 olarak belirlenmiştir.

WhatsApp'tan Yaz...