0 532 450 7514
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tez İçin Makale Araştırması

Anasayfa » Tez İçin Makale Araştırması

Tez yazma aşaması öğrenciler için biraz karmaşık bir süreç haline gelebilmektedir. Bu nedenle tez aşamasında iyi bir alt yapı oluşturmak önemlidir.

Konu seçimi

Tez yazmaya başlamadan önce hazırlanacağınız konu seçimi oldukça önemlidir. Tez yazmak için makale araştırması yapmak hem konuyu önceden araştırmanız hem de sizin konu hakkında fikir sahibi olmanız açısından fayda sağlayacaktır.

Makale Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anlaşılır makaleleri seçmeniz tezin hazırlık aşamasında size yardımcı olacaktır. Karmaşık ve yoğun bir dille yazılan makaleler amacına ulaşmamaktadır. Bu nedenle makale araştırmasında anlaşılır bir dille yazılmış olması önemlidir. Ayrıca bilimsel gerçeklere dayanan makaleler de her zaman yoğun bir okuyucu kitlesi bulurlar.

Tez İnceleme Raporu Örneği

Faydalı ve anlaşılır bir tez hazırlama konusunda öncelikli olarak iyi bir alt yapı çalışması gerekmektedir. Seçtiğiniz konu ve bu konu hakkında iyi bir literatür çalışması yapmanız başlangıç için etkili olmaktadır.

Tez İncelemesi

Tez hazırlamaya başlamadan önce örnek tezleri incelemeniz size yol gösterebilir. Tez inceleme raporu hazırlama bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

Rapor Örneği

İncelediğiniz bir tezin tüm aşamalarını rapor halinde çıkartırsanız tez hazırlama sürecinde bu durum size yardımcı olacaktır. Üniversitenizde dada önceden hazırlanmış olan tezler ve bu tezlerde kullanılan bilimsel çalışmalar size iyi bir yol gösterici olabilir. İnternet üzerinden de bu konuda yapılmış çalışmalara ulaşabilmeniz mümkündür.

Özet
Tez İçin Makale Araştırması ve Tez İnceleme Raporu
Makale Adı
Tez İçin Makale Araştırması ve Tez İnceleme Raporu
Açıklama
Tez İçin Makale Araştırması, makale seçiminde dikkat edilmesi gerekenler,tez incelemesi,tez incelemesi rapor örneği
Yazar
WhatsApp chat