Hipotez Akademi - Tez Yadırma, Tez Danışmanlık, Parayla Tez Yazdırma

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Tez Yazma Fiyatları

Tez Yazdırma Ücretlerini Belirleyen Etmenler Nelerdir ?

Bize yapılan başvuruların çoğunda öğrencilerimiz ilk defa böyle bir hizmet aldıklarını ifade ediyor. Haliyle istedikleri hizmetin fiyatını ölçülebilir bir biçimde görmek istiyorlar. Hiçbir müşteri ederinden fazlasına hizmet satın almak istemez. Biz de bu nedenle tez yazım ücretlerini nelerin etkilediğini ve fiyatların nasıl değerlendirildiğini şeffaf bir biçimde size açıklama ihtiyacı duyduk.
Tez, proje, ödev yazım ücretlerini belirleyen en önemli faktör; öğrencinin ve danışmanın o projeden ne beklediğidir aslında. Bir öğrenci yaptığı araştırma ile yalnızca ödevini tamamlama gereği duyabilirken başka bir öğrenci alana katkı sağlamak ya da alanda tartışma konuları açma ihtiyacı hissedebilir.
Bundan sonra tez konusu, süresi, yöntem dizaynı, literatürde konuya ilişkin literatürün geniş ya da dar olması gibi etkenler bundan sonra projenin fiyatını etkileyen unsurlardır.
Bir tezin fiyatını belirleyen ana etmen, o tezi yapabilecek uzmanın düzeyi ve bu tezi yapabilmek için kaç saat çalışacağıdır
Tez yazdırma sektöründe ortalama çalışmalar için piyasada uzman ve firmaların beklediği fiyatları kısa bir araştırma ile görebilirsiniz. Burada tez yazım merkezi kabaca bir sayfa hesabı yapılmış olup türkçe tez, proje fiyatları için sayfası 50-80 TL arasında fiyatlar telaffuz edilirken ingilizce çalışmalar için bunun %20’si kadar daha bir artış oranı yapılmaktadır.
Elbette bu rakamın altında hizmet vereceğini söyleyecek kişi ve kurumlar da olabilir, fakat bu kişiler bu piyasanın profesyonelleri değillerdir. Bu durumu da hemen şöyle açıklayalım;

Fiyatlandırma Süreci Nasıl Oluşur?

Akademik araştırmalarda yalnızca özgünlük ve format kurallarını yapacağını söyleyen ve araştırmayı bu sığ parametrelere indirgeyren kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Fakat metnin anlam bütünlüğünün olması, tümdengelimsel sınırlama prensiplerinin işletilmesi ve revizelerin doğru bir biçimde anlaşılıp karşılık verilmesi en az özgünlük ve format kadar önemli kriterlerdir. İşte tam bu noktada çalışan hoca kalitesi ortaya çıkmaktadır. Bir hoca vereceği hizmeti doğru bir biçimde anladığı müddetçe piyasada verecekleri rakamlar birbirini takip etmektedir. Çünkü bu piyasanın uzmanı yaptığı işin ne kadara ücretlendiğini az çok bilir. Fakat uzman olmayan bir kişi agresif bir biçimde çalışma alabilmek için olabilecek en ucuz fiyatları verir.
Kabaca sayfa/süre/yöntem hesaplama tipi her çalışma için ölçülebilir sonuçlar vermemektedir. Bazı araştırmalar doğası gereği daha basit iken bazıları daha zorlu ve süreç alan araştırmalardır. Eğer özel bir araştırma planlıyorsanız (örneğin nitel bir yöntem ile bir deneysel tasarım planlıyorsunuz ya da alanınıza bir ölçek geliştirmek istiyorsanız) burada çalışmayı yapabilecek olan uzmanın projeyi kaç saatte bitireceğini tahminlemesi sonucu fiyat ortaya çıkar. Sayfa sayısının tesiri elbette vardır fakat bazı 30 sayfalık projeler bazı 100 sayfalık şişirme tezlerden çok daha zorlayıcı olabilir. Tez yazdırma konusunda daha fazla bilgi almak ve tez yazdırmak istiyorum diyorsanız, web sayfamızı ziyaret edebilir,whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir veya İstanbul tez ofisimize uğrayabilirsiniz.

https://www.hipotezakademi.com/iletisim/

İçindekiler