Hipotez Akademi - Tez Yadırma, Tez Danışmanlık, Parayla Tez Yazdırma

Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
Kaynakça Nasıl Yazılır?

Tez Yazdırma

Tez yazdırma, tez yazım aşamasında olan öğrenci ve akademisyenlerin çalışmalarında ihtiyaç duydukları redaksiyon, analiz, yorumlama v.b. gibi hizmetleri ücret karşılığında almak için arattığı etiket anahtar kelimelerdendir. Burada tez yazdırma olarak öğrencilerin kendi tezlerinin başkasına ücret karşılığında yazdırılması anlaşılmaktadır. Fakat tezin komple hiçbir emek göstermeden bir kişi veya kuruma yazdırılması belirli etik ve güvenlik tehditleri oluşturmaktadır. Özellikle son zamanlarda YÖK’ün de açıklamalarında bu gibi kişi ve kurumlar hakkında bir suç duyurusunda bulunulmuştur. Bu durum da tezin komple yazdırılmasının bir risk teşkil ettiğini göstermektedir. Bizler de öğrencilerimize böyle bir servis vermiyor ve bu tip bir hizmet almaktan kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Bu noktada ürettiğimiz çözüm ise tez yazım becerileri edinmeniz için sistematik bir danışmanlık ve eğitim kurgusudur. Öğrencilerin ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlığı alma özgürlükleri de olmalıdır. Bu noktada öğrenciler akademik çalışmalarında kullanacakları teknik ve metotların eğitiminde ve uygulamasında destek almaları, çalışmanın son aşamasında redaksiyon ve format/mizanpaj servisleri alması oldukça olağan bir durumdur. Bu hizmetlerin servis edildiği bir sektör oluşmuştur. Akademik danışmanlık olarak da isimlendirilen bu sektör internetin yaygınlaşması ve bilgi kaynaklarının değişmesiyle yaygınlaşmış bir meslektir. Bu meslekte bir çok uzman ve profesyonelden SPSS, Eviews, LİSRELL, AMOS gibi istatistik programlarda danışmanlık desteği alabilirsiniz. Ücretli tez yazdırma hakkında bir diğer merak edilen öge ise bilgilerinizin gizliliğidir. Ekip olarak şahsi bilgilerinizin tamamen bizde gizli saklı kaldığını belirtmek istiyoruz.

Tez Yazdırma Fiyatları

Bilimsel disiplinler Fen bilimler, Sosyal bilimler, Eğitim bilimleri, Güzel Sanatlar gibi çatılarda birleşmektedir. Hal böyle olunca her akademik disiplinin kendine ait bir yaklaşım tarzı ve literatürü gelişmektedir. Yapılan çalışmalar bu akademik disiplinin mantığı içerisinde yazılmalıdır. Bu noktada öğrencinin tez yazım becerilerinin geliştirilmesi için verilen servislerin ücretleri değişkenlik gösterir. Öğrenciler bu servis ücretlerini tez yazdırma ücretleri başlığında aratabilmektedirler. Burada tezin kaba bir yazımından ziyade akademik yazım becerilerinin kazandırılmasında verilen servis ve hizmetin kapsamını incelemeleri gerekmektedir. Bu servis ve hizmetler araştırma kapsamı ve yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu neden ile fiyatlarda da değişiklikler olabilmektedir.

Tez yazım merkezi

Akademik çalışmalar için öğrenci ve akademisyenlere danışmanlık, eğitim ve yazım desteği sağlayan kurumlara tez yazım merkezi denilmektedir. Bu gibi tez yazım merkezlerinin Dünya’da çok iyi örnekleri olduğu gibi Türkiye’de de kurumlaşmış örnekleri vardır.

Tez yazım merkezleri;tez yazım hizmetlerini öğrencilere interaktif bir süreç tasarımıyla hak ediş usulü sağlayan kurumlardır. Gelin bu tanımı birazcık irdeleyelim;

Öncelikle verilecek bir tez yazım hizmeti olmalıdır.

Bu hizmet bir bütün olabileceği gibi düzenleme, paraphrase, profediting, çeviri, istatistik analiz, nitel analiz şeklinde parçalı bir biçimde de sağlanabilir. Bunun yanı sıra yazım hizmeti istenebileceği gibi yalnızca danışmanlık ya da eğitim servisi de istenebilir. İyi bir tez yazım merkezi tüm alanlarda servis verebilmelidir.

Verilecek hizmetin öğrencilere verildiği bilinmelidir.

Üretilen çıktının bir eğitim hizmeti olduğunun farkında olan kişiler olması tez yazım merkezinin en önemli detaylarındandır. Öğrenciler tez yazdırma hizmeti alırken onlara bu hizmetin kendi çalışmaları için bir kaynak olduğunun hatırlatılması gerekmekte ve sorumluluk reddi beyanı da iletmelidir.

Süreç kesinlikle interaktif olmalıdır.

Akademik yazımların her türünde geri bildirim kraldır. Bunu bilen tez yazım merkezleri geri bildirimlerden korkmaz aksine üstüne gider. Öğrencilerden geri bildirim almaları konusunda ısrarcı olurlar. Ödeme planı da bu geri bildirimlerden sonra aktarılmalıdır. Bu revize iste ödeme al tipi hizmeti bizler öğrencilerimize tanıttık.

Tez yazım merkezleri ödemeleri hak ediş usulü almalıdır.

İnternetten yapılan bir iş neticesinde. Öğrencilerin çalışma görmeden ödeme yapmamalarını teşvik ediyoruz.

Bunlardan sonra lokasyon itibariyle sektörel bir özet çıkaracak olursak bu alanda en iyiden en kötüye yoğunlaşan merkezler bizce şu şekildedir;

  1. İstanbul’da güçlü tez yazım merkezleri bulunuyor.

Türkiye’nin merkezi olan İstanbul bir çok sektör açısından en dinamik şehirdir. Bu durum tez yazım merkezleri için de geçerli. Özellikle Anadolu yakasında yoğunlaşan bazı merkezler hakkında öğrencilerden güzel geri bildirimler alıyoruz. Bizim merkezimiz de Kadıköy’de bu alandapowerhorse şekilde sektöre yön vermektedir.

  1. Ankara’daki tez yazım merkezleri çok güçlü bir istatistik servis sağlayabiliyor.

Bizim kadromuzda da Ankara’da ikamet eden uzman hocalardan özellikle eğitim bilimleri alanından çok güçlü destek alabildiğimiz uzmanlar bulunmaktadır. Bu uzmanlar Ankara’daki tez yazım merkezlerinde çalışmaktansa bizlerden daha uygun ücretler kazandıklarını söylüyorlar.

  1. İzmir’deki tez yazım merkezlerinin birazcık ihmalkarlık yaptıklarına dair duyumlar aldık.

İzmir yaz beldesi haliyle. Tez yazdırma gibi sabır ve dikkat isteyen bir işte yeterli sebaati gösteremiyor olabilirler. Fakat kimsenin günahına girmeyelim, içlerinde işini iyi yapanları da mutlaka vardır.

  1. Denizlideki tez yazım merkezlerinden lütfen uzak durun.

Bu konuda hiç şaibeye yer kalmaz bir biçimde kötü hizmet sağlayan, insanları dolandıran bir ekip varsa kesinlikle Denizli’de ikamet ediyorlar. Mağdur olan o kadar çok öğrenciden böyle bir geri bildirim aldık ki, sizleri de uyarma ihtiyacı hissettik.

Table of Contents